הסיפור שלנו

העיניים שלנו קולטות הכל. גם אם לא עצרנו להבחין בפרטים הקטנים, העיניים יעשו את העבודה בשבילנו. כשהסביבה עמוסה ומכבידה, הגוף שלנו מגיב מיד. תחושות כמו תסכול ועצבנות גוברות. כשהסביבה ריקה, העיניים מחפשות מקום להינעל בו ולא מוצאות. התוצאה היא חוסר נינוחות ועלייה בסטרס.

בגישה המדעית נבחן כיצד הסביבה משפיעה על המוח ובעקבות כך על ההתנהגות במרחב. לשם כך נבדיל בין שלוש סביבות:

סביבה הומוגנית

סביבה חסרת גירויים גורמת לעיניים לבצע סריקה מתמדת ולמוח קשה למצוא מוקד ויזואלי יחיד. התוצאה היא עייפות, חוסר נוחות ורגזנות.

סביבה אגרסיבית

סביבה עמוסה בגירויים ויזואליים מגבירה את הסריקות ויוצרת פעילות מוחית מוגברת. התוצאה היא עצבנות, חוסר סבלנות וקושי להתרכז.

סביבה מאוזנת

סביבה בה סך כל הגירויים מאוזן וכל פרט משרת את המרחב. כל דבר נמצא במקום, כל צבע, צורה וטקסטורה יהיו נכונים. התוצאה היא פרודוקטיביות, נינוחות ועלייה ביצירתיות.

wave

"עיצוב אשר עוסק בפתרונות מדעיים מעלה את רמת היעילות,
היצירתיות ואת הנינוחות בחללים מסחריים ופרטיים…"

image
עיצוב מדעי

אל העיצוב המדעי הגיעה אלין ניבין בעקבות דוקטורט שעשתה ושדן בהשפעות הסביבה החזותית על הסטרס, מצב האוחר והבריאות. היום אלין משתמשת בכלים טכנולוגיים אשר בוחנים את תנועות העיניים במקום ובנוסחאות מדעיות, כדי להבין כיצד לשנות את המרחב.

המדע נותן לנו תשובות רבות. הוא מסביר מדוע במקומות עבודה אחדים היעילות גבוהה ובאחרים נמוכה. הוא מסביר מדוע בחדר אחד תהליך הלמידה מתבצע בהצלחה גבוהה יותר לעומת חדר אחר. הוא עוזר לנו להבין מדוע חנויות אחדות מצליחות לייצר מכירות יותר מאחרות.

את כל המידע לוקחת אלין לתוך תהליך התכנון האדריכלי ולעיצוב: במשרד, במלון, בחנות ובבית הפרטי ומוסיפה את המגע האישי האלגנטי. מעבר למדע, כל תהליך עיצוב הוא כוללני. מתייחס לפרטים הגדולים והקטנים, לרצפה, לתאורה, לרהיטים ולחפצים.
לצד המדע והטכנולוגיה עומדת גישה אשר אומרת כי הלקוחות הם מרכז התהליך. תכנון נכון, פתרונות יצירתיים, הכרות עם הטרנדיים התקופתיים וקיימות, הם חלק מהמרכיבים שמעניקים את תחושת הפיין בסוף התהליך.

image
image
הסיפור שלנו

סיפור האהבה לעיצוב התחיל מהילדות. אלין ניבין (היום המנכ"לית של SDLAB) נהנתה לצייר על קירות, לבנות בתי בובות ולקשט אותם. אך כמו רובנו, קיבלה הערות קשות מההורים לא לעסוק בשטויות ולשנים רבות שמה את היצירתיות שלה בצד.

למרות קשיים רבים, אחרי סיום תואר שני בביולוגיה, אלין התחילה בעבודת הדוקטורט שלה באוניברסיטת תל אביב. הנושא שהיא בחרה לחקור היה "השפעה של סביבה חזותית על סטרס". תוך כדי חקר הנושא לקחה אלין קורסים באדריכלות, עיצוב, היסטורית האומנות והתאהבה מחדש בתחום שינוי החללים. אך הפעם החליטה לעשות מזה מקצוע. לימודי שנקר בתחום עיצוב פנים אשר הושלמו בעבודות דוקטורט יחד הלידו קונספט עיצובי חדש, אשר מחבר בין עיצוב, מדע וטכנולוגיה.

כיום אלין מנהלת לא רק סטודיו אדריכלי מוצלח, אשר מתמחה בעיצוב ותכנון מבוסס מדע, אלא גם פתחה בית ספר לתחומי העיצוב למתחילים ולמעצבים ותיקים אשר רוצים להעשיר את העבודה שלהם בפתרונות שיש היום למדעי המוח להציע.

הלקוחות שלנו מספרים...
image

"למדע יש כוח עצום. הוא מאפשר לנו לבנות ולעצב כל חלל בצורה
שתציב במרכז את הכישרונות של כל אחד ואחת שנכנסים אליו…"

image
עיצוב פנים ואדריכלות

SDLab מספקים שירותי עיצוב פנים ואדריכלות, לבתים, אזורי מסחר, קליניקות, משרדים, צימרים ובתי מלון. שירותי האדריכלות כוללים עבודה כוללת של תכנון המבנה. מיצירת התוכניות, הכנת גרמושקה, הגשה לרשות ותיקונים ועד לעיצוב החלל הפנימי.

image
icon
שירותי עיצוב פנים ניתנים בצורות שונות, בהתאם לצרכי הלקוחות.

העיצוב יכול להתבצע על ידי SDLab באופן מלא, מהתכנון דרך הפיקוח ובחירת האלמנטים הקטנים ביותר במבנה. שירותי הום סטיילינג ועיצוב המרחב מתמקדים בחלל אחד קטן ושירותי הייעוץ מתאימים למעוניינים לעצב לבד, אך עם תוכנית ברורה.

image
image
image
image